Venue and contact FAQ Rules Participants Results & Standings Schedule Problems Registration Deadline: 4th of May 2019

2019

# Team PT time
1 UTCN_SalaiiC7
Technical University of Cluj-Napoca
Chiorean Tudor Octavian, Tosa Andrei , Turturica Razvan
8 27:53
2 UBBAvengersAssemble
Universitatea Babes Bolyai Cluj Napoca
Popovici Andrei Sorin, Ciocan Catalin, Pantea Beniamin
5 12:39
3 BUTE-2
Budapest University of Technology and Economics
Nóra Almási, Péter Béla Almási, Gábor Székely
5 12:49
4 UAIC - lad.cpp
Alexandru Ioan Cuza University Iasi
Alexandru Oloieri, Leonard Olariu, Alexandru Cojocariu
4 07:00
5 UCV_AllRounders
University of Craiova
Ehorovici Denis Gabriel, Mocioaca Marius Gabriel, Popa Ionut Iulian
4 08:09
6 ELTE IK
ELTE
Németh Gábor, Kocsis Ábel, Horváth Botond
4 10:39
7 CNFB-GBG
Colegiul Național Frații Buzești
Brașoveanu Mircea Denis, Gheorghe Radu Mihai, Gone Radu Mihnea
3 02:24
8 UCV_KDT
University of Craiova
Ciurez Marius Andrei, Dănciulescu Theodora, Bleoanca Diana Iulia
3 06:17
9 UMFST1
University of Medicine, Pharmacy, Sciences and Technology
Bereșescu Mihai-Cristian , Iacobuți Mihai-Narcis, Moldovan Alina-Corina
3 07:22
10 UBBLastMinute
Babeș–Bolyai Tudományegyetem
Bándi Nándor , Tasnádi Zoltán, Tunyogi Rudolf-Bálint
3 08:28
11 Liceul de Informatica Iasi
Liceul Teoretic de Informatica Grigore Moisil Iasi
Iordan Rares, Matei Chiriac, Matei Bostan
2 00:43
12 Colegiul Costache Negruzzi din Iasi
Colegiul Costache Negruzzi din Iasi
Tudor Chirila, George Grumazescu, Alex Bolfa
2 00:52
13 404BrainNotFound
Sapientia EMTE
Felméri Zsolt, Majla Nándor, Somai Norbert
2 01:08
14 Unideb IPA
University of Debrecen
Ilyés Antal, Kulcsár István, Versényi Péter
2 01:09
15 Bolyai1
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Székely Szilárd, Ferenc Dániel, Gradner Márk
2 01:20
16 Unideb Ablak
University of Debrecen
Antal Asztrik, Vereb György,
2 01:23
17 StrousTroop
Sapientia EMTE
Elekes Attila, Fejér Norbert, Hammas Attila
2 01:36
18 A++
Mikes Kelemen Elméleti Líceum
Tana Alpár, Parajdi Zoárd, Székely Mihály-Zsolt
2 05:17
19 UMFST2
University of Medicine, Pharmacy, Sciences and Technology
Cotoc Vasile-Gabriel, Drăghici Septimiu-Constantin, Păcurar Bogdan-Emil
2 06:39
20 Bolyai2
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Kiss Borbála, Mikó Ágnes, Balog Emese
1 00:15
21 Bolyai3
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Márton Áron, Nagy Szabolcs, Zöldi Botond
1 00:33
22 Alma
Mikes Kelemen Elméleti Líceum
Deme Mihály Mátyás, Mihály Huba Edvin, Nagy Kristóf Bálint
1 00:56


2018

# Team PT time
1 LookingForAChallenge
Universitatea Babes Bolyai Cluj Napoca
Cociorva Alexandru, Popovici Andrei-Sorin, Cozma Tudor
8 17:29
2 TUCN_SnackOverflow
Technical University of Cluj-Napoca
Petrican Teodor, Modan Valentin, Lup Vasile
5 10:20
3 LookingForAccepted
Alexandru Ioan Cuza University Iasi
Adrian Gotca, Alex Lungu, Bogdan Palanici
5 10:51
4 UCV_KDT
University of Craiova
Ciurez Marius Andrei, Ehorovici Denis, Danciulescu Theodora
5 13:54
5 TUCN_Unirea
Technical University of Cluj-Napoca
Horea Stefan, Turturica Razvan, Turdean Alexandru
5 17:28
6 BUTE-2
Budapest University of Technology and Economics
Nóra Almási, Anna Bodnár, László Radnai
4 04:45
7 LIIS CCC
Liceul Teoretic de Informatica Grigore Moisil Iasi
Laura Cornei, Sebastian Ciobanu, Matei Chirita
4 07:33
8 Egérfogók
Márton Áron Highschool
Kacsó Péter-Gábor, Mátyás Gergely-Péter, Ravasz Tamás
4 07:42
9 ELTE
ELTE FI
Bencze Gábor, Nagy Gergely, Németh Gábor
3 03:34
10 team++
Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár
Katona Áron, Debreceni Hunor, Fazakas Borbála
3 09:17
11 UBB2
Universitatea Babes Bolyai Cluj Napoca
Gál Róbert, Kovács József , Tasmádi Zoltán
3 10:03
12 Bolyai
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Székely Szilárd, Izsák Attila, Molnár Krisztián
3 10:50
13 Papiu1
Colegiul National Alexandru Papiu Ilarian Targu - Mures
Moldovan Rares Valentin, Sopterean Pop Adrian Laurentiu, Mera Mihai
3 14:16
14 Unirea
C. N. Unirea
Vlasiu Flavius, Vasiesiu Victor, Sirbu Vlad
2 02:45
15 UPM
Petru Maior University of Tirgu-Mures
Bolboacă Roland, Buțiu Cătălin, Bereșescu Mihai-Cristian
2 03:24
16 i-Team
Liceul Tehnologic Gheorghe Pop de Băsești - Cehu Silvaniei
Mészáros Boglárka, Mészáros Botond, Sopco Erik
2 04:03
17 UniDeb Ablak
University of Debrecen
Antal Asztrik, Jámbor Zsanett, Vereb György
2 04:53
18 Code[Fx]
Sapientia EMTE
Kucsván Zsolt Levente, Kucsván Attila, Hammas Attila
2 07:04
19 UniDeb Enigma
University of Debrecen
Nagy Tibor, Pokol Péter, Szombati Tamás
1 01:01
20 santa.close()
Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár
Martonos Magor, Füstös Ferenc, Németh Raymond
1 01:40
21 toDoTeam
Sapientia EMTE
Fejér Norbert, Elekes Attila, Ilonka-Sallai Szörény
1 02:23
22 Cup_O_Java
Sapientia EMTE
Bükkei Edwin, Bartalus Csaba, Adorjáni Árpád
1 07:50


2017

# Team PT time
1 Alexandru Ioan Cuza University of Iasi
Alexandru Ioan Cuza University Iasi
Cosmin Pascaru, Andrei Netedu, Valentin Rosca
10 21:05
2 BUTE-2
Budapest University of Technology and Economics
Viktoria Nemkin, Gabor Szekely, Peter Bela Almasi
8 16:13
3 UBB1
Babes-Bolyai University
Bereczki Norbert Cristian, Bodea Nicolae, Badila Mihai-Alexandru
8 00:39
4 ELaborated TEam
ELTE FI
Csaba Györgyi, Mátyás Komáromi, Zalán Végvári
8 06:00
5 UTCN_SnackOverflow
Technical University of Cluj-Napoca
Modan Valentin, Horea Stefan, Lup Vasile
8 06:50
6 UTCN_Frunza
Technical University of Cluj-Napoca
Lazar Laurentiu, Nitu Doru, Petruta Andrei
7 17:43
7 CNUnirea
C. N. Unirea
Turturica Razvan, Chiorean Tudor, Turdean Alexandru
7 21:57
8 LIIS
Liceul de Informatica Iasi
Daniel Rusu, Adrian Gotca, Vlad Pintilie
7 22:25
9 UniDeb when stage.started
University of Debrecen
Orosz Anett, Tóth Róbert,
6 19:45
10 Code[Fx]
Sapientia EMTE
Kucsván Attila, Kucsván Zsolt-Levente, Ugrai Márton
5 14:52
11 AltF4
Sapientia EMTE
Demeter Csaba, Osztián Pálma-Rozália, Török Tamás
5 23:01
12 Egérfogók
Márton Áron Highschool
Kacsó Péter Gábor, Mátyás Gergely Péter, Ravasz Tamás
4 09:30
13 UCV_rotrotters
University of Craiova
Albastroiu Radu, Iova Anisia , Mihai Catalin
4 12:47
14
University of Szeged
Csuvik Viktor, Kocsár Máté, Mészáros Jenő
4 14:43
15 reMech_L.is
Sapientia EMTE
Ágoston István, Pelok Benedek-Mihály, Portik Hunor
3 06:31
16 UBB2
Babes-Bolyai University
Heim Laszlo, Kovacs Patrik, Miklos Botond
3 07:52
17 Pintyőkék
Márton Áron Highschool
Balázs Márk , Kovács Róbert , Tankó-Gábor Tihamér
3 15:23
18 UPM
Petru Maior University of Tirgu-Mures
Ioana-Cristina Husar, Raluca-Loredana Pașc, Roland Bolboacă
2 05:08
19 3 guys 1 keyboard
Tamasi Aron Gimnazium
Szász Attila, Ferencz Zsolt, Karamán Hunor
2 08:01
20
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Gál Róbert, Fülöp Márton, Vinczi Richárd
2 09:00
21 //TODO Team
Sapientia EMTE
Elekes Attila, Fejér Norbert, Fülöp Tímea
1 01:01
22 DUCK_TV
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Jánosi Hunor, Szabó Zoltán, Székely Szilárd
1 01:53


2016

# Team PT time
1 Unirea-1
C. N. Unirea
Horea H. Stefan, Turturica Razvan, Chiorean Tudor
8 29:40
2 heapStr
Technical University of Cluj-Napoca
Mandici Szilard, Petrican Teodor, Modan Valentin
6 11:51
3 Babes Bolyai University
Babes-Bolyai University
Razvan Salajan, Mircea Popoveniuc, Alex Cociorva
6 13:01
4 BUTE-2
Budapest University of Technology and Economics
Viktoria Nemkin, Gabor Szekely, Peter Bela Almasi
6 15:29
5 Unirea-3
C. N. Unirea
Moldovan Andrei, Tolan Cristian, Harhoi Radu
5 11:18
6 Unirea-2
C. N. Unirea
Turdean Alexandru, Tosa Andrei, Butiurca Remus
5 11:58
7 Code[Fx]
Sapientia EMTE
Kucsván Attila, Kucsván Zsolt, Ugrai Márton
5 12:39
8 FiiCoders
Alexandru Ioan Cuza University Iasi
Cosmin Pascaru, Andrei Netedu, Octavian Ilie
5 14:12
9 return 0;
Márton Áron Highschool
Balázs Márk, Tankó-Gábor Tihamér, Veress Szilárd
5 14:51
10 BBU-ABA
Babes-Bolyai University
Beiland Arnold, Bakó Bence, Incze Ágnes
5 15:03
11 CryptoAllnight
Sapientia EMTE
Demeter Csaba, Kocsis Előd, Réman Krisztina
5 19:41
12 O(1)
Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
Hütter Vince, Kovács Patrik, Kovács Tamás
4 06:34
13 InformatIQsok
Tamási Áron Elméleti Líceum
Ferencz Zsolt, Szász Attila, Tófalvi Tamás
4 09:23
14 Kuutya
Sapientia EMTE
Hevele Balázs, László Sándor, Nagy Zoltán
4 13:58
15 Platy++
Márton Áron Highschool
Csáki Hunor, Kovács Róbert, Szabó Bence-Sándor
4 16:11
16 ELTE FI
ELTE Faculty of Informatics
László Tamás , Szécsi Péter , Juhász Balázs
3 04:30
17 B.I.T.
Báthory István Elméleti Líceum
Kis Attila Balázs, Halmágyi Ruben, Menyhárt Róbert
3 08:50
18 C-vitamin
University of Szeged
Bence Barta, Viktor Csuvik, Máté Kocsár
2 01:21
19 3A Team
Székely MIkó Kollégium
Dobai Balázs, Medgyesi Attila, Veres-Vitályos Álmos
2 01:46
20 PRS
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Osztián Pálma Rózália, Magdó Sándor, Gál Róbert
2 05:51
21 electro
Elektromaros Technologia Liceum
Nagy Eszter Jahel, Farkas Norbert, Orban Robert
2 06:10
22 C-Masters
Sapientia EMTE
Bondor Tamás, Kántor András, Trombitás Sándor
2 06:37
23 Python
C. N. Áprily Lajos
Fleischman Krisztián, Hammas Attila, Puskás Bajkó Kamill
2 06:38
24 reMech_L.is
Sapientia EMTE
Ágoston István, Pelok-Benedek Mihály, Portik Hunor
2 11:31
25 UniDeb Large Bit Collider
University of Debrecen
Csoba István, Fejes Ferenc, Katona Róbert Ferenc
1 00:54
26 Alpha Secret Agents
Márton Áron Highschool
Barok Emese, Molnár Roland, Balázs László
1 00:58
26 N_formatX
Sapientia EMTE
Csinádi Botond-Lajos, Kiss Rita Tímea, Nagy Tibor-Levente
1 00:58
28 Bolyai10
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Lovász Botond, Jánosi Hunor, Fülöp Márton
1 01:29
29 NullReferenceException
University of Pannonia, Faculty of Information Technology
Kapás Dániel, Tóth Dávid Noel, Bejczi Kristóf
1 01:46
30 UPM
Petru Maior University of Tirgu-Mures
Husar Ioana Cristina, Ghercioglo Roman, Czirjék Hunor
1 04:02
31 i-Team
Liceul Tehnologic Gh. Pop de Băsești - Cehu Silvaniei
Mészáros Boglárka, Mészáros Botond, Szász Botond
1 05:55
32 Qwerty
C. N. Áprily Lajos
Longauer Zsolt , Nagy Edward Szilárd, Soós Márton
0 00:00