Venue and contact FAQ Rules Participants Results & Standings Schedule Problems Registration Deadline: 4th of May 2019
2019

Team name Institution Coach Students
1 BUTE-2 Budapest University of Technology and Economics Gergely Nagy Nóra Almási, Péter Béla Almási, Gábor Székely
2 404BrainNotFound Sapientia EMTE Vekov Géza Felméri Zsolt, Majla Nándor, Somai Norbert
3 StrousTroop Sapientia EMTE Vekov Géza Elekes Attila, Fejér Norbert, Hammas Attila
4 Unideb Ablak University of Debrecen Kósa Márk Antal Asztrik, Vereb György,
5 Unideb IPA University of Debrecen Pánovics János Ilyés Antal, Kulcsár István, Versényi Péter
6 UTCN_SalaiiC7 Technical University of Cluj-Napoca Ciprian Oprisa Chiorean Tudor Octavian, Tosa Andrei , Turturica Razvan
7 Bolyai1 Bolyai Farkas Elméleti Líceum Fejér Magdolna Székely Szilárd, Ferenc Dániel, Gradner Márk
8 Bolyai2 Bolyai Farkas Elméleti Líceum Jakab Tünde Kiss Borbála, Mikó Ágnes, Balog Emese
9 Bolyai3 Bolyai Farkas Elméleti Líceum Ignat Anna Márton Áron, Nagy Szabolcs, Zöldi Botond
10 UAIC - lad.cpp Alexandru Ioan Cuza University Iasi Alexandru Ionita Alexandru Oloieri, Leonard Olariu, Alexandru Cojocariu
11 UCV_AllRounders University of Craiova Marian Cristian Mihaescu Ehorovici Denis Gabriel, Mocioaca Marius Gabriel, Popa Ionut Iulian
12 UCV_KDT University of Craiova Marian Cristian Mihaescu Ciurez Marius Andrei, Dănciulescu Theodora, Bleoanca Diana Iulia
13 Colegiul Costache Negruzzi din Iasi Colegiul Costache Negruzzi din Iasi Lucia Miron Tudor Chirila, George Grumazescu, Alex Bolfa
14 UBBAvengersAssemble Universitatea Babes Bolyai Cluj Napoca Gabi Mircea Popovici Andrei Sorin, Ciocan Catalin, Pantea Beniamin
15 Liceul de Informatica Iasi Liceul Teoretic de Informatica "Grigore Moisil" Iasi Mirela Tibu Iordan Rares, Matei Chiriac, Matei Bostan
16 CNFB-GBG Colegiul Național "Frații Buzești" Marius Nicoli Brașoveanu Mircea Denis, Gheorghe Radu Mihai, Gone Radu Mihnea
17 UMFST1 University of Medicine, Pharmacy, Sciences and Technology Lefkovits Szidónia Bereșescu Mihai-Cristian , Iacobuți Mihai-Narcis, Moldovan Alina-Corina
18 UMFST2 University of Medicine, Pharmacy, Sciences and Technology Lefkovits Szidónia Cotoc Vasile-Gabriel, Drăghici Septimiu-Constantin, Păcurar Bogdan-Emil
19 UBBLastMinute Babeș–Bolyai Tudományegyetem Robu Judit Bándi Nándor , Tasnádi Zoltán, Tunyogi Rudolf-Bálint
20 Alma Mikes Kelemen Elméleti Líceum Erdőközi Enikő Deme Mihály Mátyás, Mihály Huba Edvin, Nagy Kristóf Bálint
21 A++ Mikes Kelemen Elméleti Líceum Erdőközi Enikő-Anna Tana Alpár, Parajdi Zoárd, Székely Mihály-Zsolt
22 ELTE IK ELTE Nikházy László Németh Gábor, Kocsis Ábel, Horváth Botond

2018

Team name Institution Coach Students
1 BUTE-2 Budapest University of Technology and Economics Gergely Nagy Nóra Almási, Anna Bodnár, László Radnai
2 Code[Fx] Sapientia EMTE Vekov Géza Kucsván Zsolt Levente, Kucsván Attila, Hammas Attila
3 toDoTeam Sapientia EMTE Vekov Géza Fejér Norbert, Elekes Attila, Ilonka-Sallai Szörény
4 Cup_O_Java Sapientia EMTE Vekov Géza Bükkei Edwin, Bartalus Csaba, Adorjáni Árpád
5 i-Team Liceul Tehnologic "Gheorghe Pop de Băsești" - Cehu Silvaniei Szigeti Erika Mészáros Boglárka, Mészáros Botond, Sopco Erik
6 UPM Petru Maior University of Tirgu-Mures Szidónia Lefkovits Bolboacă Roland, Buțiu Cătălin, Bereșescu Mihai-Cristian
7 UniDeb Ablak University of Debrecen Kósa Márk Antal Asztrik, Jámbor Zsanett, Vereb György
8 Unirea C. N. Unirea Manuela Marginean Vlasiu Flavius, Vasiesiu Victor, Sirbu Vlad
9 Egérfogók Márton Áron Highschool Demeter István-Hunor Kacsó Péter-Gábor, Mátyás Gergely-Péter, Ravasz Tamás
10 team++ Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár Kiss Réka, Vicsacsán H. Zoltán Katona Áron, Debreceni Hunor, Fazakas Borbála
11 santa.close() Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár Vicsacsán H. Zoltán Martonos Magor, Füstös Ferenc, Németh Raymond
12 TUCN_SnackOverflow Technical University of Cluj-Napoca Camelia Lemnaru Petrican Teodor, Modan Valentin, Lup Vasile
13 TUCN_Unirea Technical University of Cluj-Napoca Camelia Lemnaru Horea Stefan, Turturica Razvan, Turdean Alexandru
14 Bolyai Bolyai Farkas Elméleti Líceum Ignat Anna Székely Szilárd, Izsák Attila, Molnár Krisztián
15 LookingForAccepted Alexandru Ioan Cuza University Iasi Paul Diac Adrian Gotca, Alex Lungu, Bogdan Palanici
16 ELTE ELTE FI Heizlerné Bakonyi Viktória Bencze Gábor, Nagy Gergely, Németh Gábor
17 UCV_KDT University of Craiova Cristian Mihaescu Ciurez Marius Andrei, Ehorovici Denis, Danciulescu Theodora
18 Papiu1 Colegiul National "Alexandru Papiu Ilarian" Targu - Mures Bogdan Sanda Moldovan Rares Valentin, Sopterean Pop Adrian Laurentiu, Mera Mihai
19 LookingForAChallenge Universitatea Babes Bolyai Cluj Napoca Mircea Gabriel Cociorva Alexandru, Popovici Andrei-Sorin, Cozma Tudor
20 UBB2 Universitatea Babes Bolyai Cluj Napoca Mircea Gabriel Gál Róbert, Kovács József , Tasmádi Zoltán
21 UniDeb Enigma University of Debrecen Pánovics János Nagy Tibor, Pokol Péter, Szombati Tamás
22 LIIS CCC Liceul Teoretic de Informatica "Grigore Moisil" Iasi Ivasc Cornelia, Tibu Mirela Laura Cornei, Sebastian Ciobanu, Matei Chirita

2017

Team name Institution Coach Students
1 BUTE-2 Budapest University of Technology and Economics Gergely Nagy Viktoria Nemkin, Gabor Szekely, Peter Bela Almasi
2 <map> University of Szeged Siket István Csuvik Viktor, Kocsár Máté, Mészáros Jenő
3 UBB1 Babes-Bolyai University Gabriel Mircea Bereczki Norbert Cristian, Bodea Nicolae, Badila Mihai-Alexandru
4 UBB2 Babes-Bolyai University Gabriel Mircea Heim Laszlo, Kovacs Patrik, Miklos Botond
5 Code[Fx] Sapientia EMTE Vekov Géza Kucsván Attila, Kucsván Zsolt-Levente, Ugrai Márton
6 reMech_L.is Sapientia EMTE Vekov Géza Ágoston István, Pelok Benedek-Mihály, Portik Hunor
7 //TODO Team Sapientia EMTE Vekov Géza Elekes Attila, Fejér Norbert, Fülöp Tímea
8 AltF4 Sapientia EMTE Vekov Géza Demeter Csaba, Osztián Pálma-Rozália, Török Tamás
9 i-Team Liceul Tehnologic "Gheorghe Pop de Băsești" - Cehu Silvaniei Szigeti Erika Mészáros Boglárka, Mészáros Botond, Sopco Erik
10 UPM Petru Maior University of Tirgu-Mures Szidónia Lefkovits Ioana-Cristina Husar, Raluca-Loredana Pașc, Roland Bolboacă
11 UniDeb SM Force University of Debrecen Pánovics János Bente Tamás Ferencz, Kovács Tamás, Tóth Alex
12 UniDeb when stage.started University of Debrecen Kósa Márk Orosz Anett, Tóth Róbert,
13 CNUnirea C. N. Unirea Manuela Marginean Turturica Razvan, Chiorean Tudor, Turdean Alexandru
14 Egérfogók Márton Áron Highschool Demeter István Hunor Kacsó Péter Gábor, Mátyás Gergely Péter, Ravasz Tamás
15 Pintyőkék Márton Áron Highschool Csomós Róbert Balázs Márk , Kovács Róbert , Tankó-Gábor Tihamér
16 UTCN_SnackOverflow Technical University of Cluj-Napoca Camelia Lemnaru Modan Valentin, Horea Stefan, Lup Vasile
17 UTCN_Frunza Technical University of Cluj-Napoca Camelia Lemnaru Lazar Laurentiu, Nitu Doru, Petruta Andrei
18 Bolyai Farkas Elméleti Líceum Balázs Katalin Gál Róbert, Fülöp Márton, Vinczi Richárd
19 DUCK_TV Bolyai Farkas Elméleti Líceum Jakab Tünde Jánosi Hunor, Szabó Zoltán, Székely Szilárd
20 Alexandru Ioan Cuza University of Iasi Alexandru Ioan Cuza University Iasi Paul Diac Cosmin Pascaru, Andrei Netedu, Valentin Rosca
21 LIIS - Liceul de Informatica Iasi Alexandru Ioan Cuza University Iasi Tibu Mirela Daniel Rusu, Adrian Gotca, Vlad Pintilie
22 ELaborated TEam ELTE FI Viktória, H. Bakonyi Csaba Györgyi, Mátyás Komáromi, Zalán Végvári
23 Nagyfa Báthory István Elméleti Líceum Kiss Réka Katona Áron, Debreczeni Hunor, Tóth Szilveszter
24 3 guys 1 keyboard Tamasi Aron Gimnazium Szélyes Emőke, Dénes Ildikó Szász Attila, Ferencz Zsolt, Karamán Hunor
25 ChrSella Áprily Lajos Főgimnázium Bálint Ferenc Soós Márton, Longauer Zsolt, Pál Jakab Áron
26 UCV_rotrotters University of Craiova Cristian Mihaescu Albastroiu Radu, Iova Anisia , Mihai Catalin

2016

Team name Institution Coach Students
1 BUTE-2 Budapest University of Technology and Economics Gergely Nagy Viktoria Nemkin, Gabor Szekely, Peter Bela Almasi
2 C-vitamin University of Szeged Istvan Siket Bence Barta, Viktor Csuvik, Máté Kocsár
3 Babes Bolyai University Babes-Bolyai University Gabriel Mircea Razvan Salajan, Mircea Popoveniuc, Alex Cociorva
4 BBU-ABA Babes-Bolyai University Gabriel Mircea Beiland Arnold, Bakó Bence, Incze Ágnes
5 Code[Fx] Sapientia EMTE Vekov Géza Kucsván Attila, Kucsván Zsolt, Ugrai Márton
6 Kuutya Sapientia EMTE Vekov Géza Hevele Balázs, László Sándor, Nagy Zoltán
7 CryptoAllnight Sapientia EMTE Vekov Géza Demeter Csaba, Kocsis Előd, Réman Krisztina
8 N_formatX Sapientia EMTE Vekov Géza Csinádi Botond-Lajos, Kiss Rita Tímea, Nagy Tibor-Levente
9 reMech_L.is Sapientia EMTE Vekov Géza Ágoston István, Pelok-Benedek Mihály, Portik Hunor
10 C-Masters Sapientia EMTE Vekov Géza Bondor Tamás, Kántor András, Trombitás Sándor
11 Qwerty C. N. Áprily Lajos Bálint Ferenc Longauer Zsolt , Nagy Edward Szilárd, Soós Márton
12 Python C. N. Áprily Lajos Bálint Ferenc Fleischman Krisztián, Hammas Attila, Puskás Bajkó Kamill
13 i-Team Liceul Tehnologic "Gheorghe Pop de Băsești" - Cehu Silvaniei Szigeti Erika Mészáros Boglárka, Mészáros Botond, Szász Botond
14 InformatIQsok Tamási Áron Elméleti Líceum Dénes Ildikó Ferencz Zsolt, Szász Attila, Tófalvi Tamás
15 electro Elektromaros Tecknologia Liceum Kondert Eniko Nagy Eszter Jahel, Farkas Norbert, Orban Robert
16 UPM Petru Maior University of Tirgu-Mures Lefkovits Szidónia Husar Ioana Cristina, Ghercioglo Roman, Czirjék Hunor
17 ELTE FI ELTE Faculty of Informatics Illés Zoltán László Tamás , Szécsi Péter , Juhász Balázs
18 UniDeb Large Bit Collider University of Debrecen Kósa Márk Csoba István, Fejes Ferenc, Katona Róbert Ferenc
19 Unirea-1 C. N. Unirea Manuela Marginean Horea H. Stefan, Turturica Razvan, Chiorean Tudor
20 Unirea-2 C. N. Unirea Manuela Marginean Turdean Alexandru, Tosa Andrei, Butiurca Remus
21 Unirea-3 C. N. Unirea Manuela Marginean Moldovan Andrei, Tolan Cristian, Harhoi Radu
22 O(1) Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti Demeter Csaba Hütter Vince, Kovács Patrik, Kovács Tamás
23 return 0; Márton Áron Highschool Csomós Róbert Balázs Márk, Tankó-Gábor Tihamér, Veress Szilárd
24 Platy++ Márton Áron Highschool Csomós Róbert Csáki Hunor, Kovács Róbert, Szabó Bence-Sándor
25 Alpha Secret Agents Márton Áron Highschool Csonta Ildikó Barok Emese, Molnár Roland, Balázs László
26 B.I.T. Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár Szász Tünde Kis Attila Balázs, Halmágyi Ruben, Menyhárt Róbert
27 heapStr Technical University of Cluj-Napoca Camelia Lemnaru Mandici Szilard, Petrican Teodor, Modan Valentin
28 3A Team Székely MIkó Kollégium Hegedűs Attila,Gábor Béla,Kubánda Miklós Dobai Balázs, Medgyesi Attila, Veres-Vitályos Álmos
29 PRS Bolyai Farkas Elméleti Líceum Ignát Anna Osztián Pálma Rózália, Magdó Sándor, Gál Róbert
30 Bolyai10 Bolyai Farkas Elméleti Líceum Balázs Katalin Lovász Botond, Jánosi Hunor, Fülöp Márton
31 NullReferenceException University of Pannonia, Faculty of Information Technology Dávid Ákos Kapás Dániel, Tóth Dávid Noel, Bejczi Kristóf
32 FiiCoders Alexandru Ioan Cuza University Iasi Paul Diac Cosmin Pascaru, Andrei Netedu, Octavian Ilie